Lajme

Zvicër: Për 3 ditë, 4703 infeksione të reja dhe 121 të vdekur

Sot, 18 janar 2021, BAG raporton raste të reja infeksionesh gjatë fundjavës që shkoj, transmeton albinfo.ch

Referuar statistikave, thuhet se gjatë vikendit (e shtunë, dielë) kishte 4703 infeksione të reja me koronavirus që u raportuan në Zyrën Federale të Shëndetit Publik (BAG) nga Zvicra dhe Principata e Lihtenshtajnit.

Numri i testeve të kryera është 48,004 dhe kjo rezulton në një normë pozitiviteti prej 9.8 përqind.

BAG gjithashtu raporton 121 vdekje të reja në lidhje me koronavirusin. 203 persona shtesë u shtruan në spital.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI