Lajme

Zvicra sërish regjistron rekord infektimesh, 32,150 raste ditore

BAG: 32,150 raste, 151 shtrime në spital, 20 vdekje në 24 orë

Në 24 orët e fundit, 32,150 infeksione të reja me koronavirus janë raportuar në Zyrën Federale të Shëndetit Publik (BAG) nga Zvicra dhe Principata e Lihtenshtajnit, njofton albinfo.ch.

Numri i testimeve të kryera është 108771.

BAG raporton gjithashtu 20 vdekje të reja në lidhje me virusin. 151 persona të tjerë u shtruan në spital. /Albinfo.ch