Futboll

Zvicra sonte përballet me Izraelin, synon fitoren e dytë

Ndeshja që fillon në orën 20:45, do të luhet në stadiumin Stade de Geneve.

Kombëtarja e Zvicrës sonte përballet me Izraelin, në një ndeshje në të cilën synon fitoren e dytë në kualifikimet e Euro 2024.

Ndeshja që fillon në ora 20:45, do të luhet në stadiumin Stade de Geneve.

Në Grupin I, Zvicra është lidere me me tri pikë. Po aq ka edhe Romania, përderisa Kosova dhe Izraeli kanë nga një pikë.

Grupi mbyllet me Andorren dhe Rumaninë, të cilat ende janë pa pikë./Albinfo.ch