Feja

Ambasada e Kosovës uron besimtarët për fillimin e Muajit të Ramazanit

Ambasada e Republikës së Kosovës, të gjithë qytetarëve tanë, besimtarë të besimit islam në Zvicër dhe Liechtenstein, ju uron agjërim të lehtë për Muajin e Ramazanit.

“Urojmë që Muaji i Ramazanit, të vazhdojë të kultivoj vlera njerëzore, tolerancë, integrim dhe respekt e dashuri për njëri-tjetrin, në familjet e juaja, në rrethet tuaja, si dhe harmoni në jetë e në veprimtari brenda shoqërive e vendeve pranuese respektive. “, thuhet në urimin e Ambasadës së Republikës së Kosovës në Zvicër.

Bernë, më 26 maj 2017

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/ambasada-e-kosoves-uron-besimtaret-per-fillimin-e-muajit-te-ramazanit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.