Sporti

Andi Zeqiri rikthehet në Lausanne

Andi Zeqiri edhe pse kishte një sezon të mirë me të rinjtë e Juventusit dhe Zvicrës, do të rikthehet në Lausanne dhe nuk do të vazhdojë aventurën te “Zonja e Vjetër”

Futbollisti i talentuar shqiptar, Andi Zeqiri edhe pse kishte një sezon të mirë me të rinjtë e Juventusit dhe Zvicrës, do të rikthehet në Lausanne dhe nuk do të vazhdojë aventurën te “Zonja e Vjetër”, shkruan ‘calciomercato.com’.

Këtë e ka konfirmuar edhe agjenti i sulmuesit, Walter Fernandez, përcjell albinfo.ch.

“Po, ai do të kthehet në Lausanne dhe aventura e tij me Juventusin ka përfunduar. Juve e dëshiroi dhe ishte e kënaqur me progresin e tij, por ne vendosëm që ta kthejmë. Jo sepse ishte i keq, por kthimi në Lausanne ishte ide më e mirë. Falënderoj Juventusin me këtë rast për mundësinë që i ka dhënë”, deklaroi agjenti i tij.

Ai kishte rastin të stërvitet edhe me ekipin e parë, ku ka dalluar Dani Alves e Dybala, si dhe zviceranin Lichtsteiner.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/andi-zeqiri-rikthehet-ne-lausanne/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.