Lajme

Lladrovci kryetari i parë që ua hapë derën mërgimtarëve

Lladrovci ka ftuar në një takim të gjitha bashkatdhetarët e kësaj komune të Drenicës, që të marrë nga ta vërejtjet dhe rekomandimet për diasporën

Ramiz Lladrovci, është kryetari i parë komunal, që ua ka hapur dyert bashkatdhetarëve për të biseduar me ta për projektet e përbashkëta në komunën e Drenasit. Lladrovci ka ftuar në një takim të gjitha bashkatdhetarët e kësaj komune të Drenicës, që të marrë nga ta vërejtjet dhe rekomandimet për diasporën.

Takimi do të mbahet me datën 27 korrik 2017 duke filluar nga ora 11:00 në Sallën e Kuvendit në Drenas.

Ndërsa me rastin e Ditës së Diasporës 2017, Drejtoria për Kulturë, Rini e Sport ne bashkëpunim me Ministrinë e Diasporës do të zhvillojnë disa aktivitete.

Me datën 27.07.2017 nga ora 16:00, sipas njoftimit komunal, do të behët shfaqja e filmave të metrazhit të shkurtër me projeksion në Parkun e Qytetit. Me datën 28.07.2017, nga ora 13:00 po ashtu, do të behët hapja e ekspozitës në ambientet e Qendrës Tregtare nën përcjelljen e muzikës live.

“Me datën 28.07.2017 nga ora 19:00 do të behët paraqitja e fotografive të ndryshme gjatë aktiviteteve dy ditore me projektor në Sheshin “Fehmi e Xhevë Lladrovci”. Po me datën 28.07.2017, duke filluar 20:00 do të mbahet koncerti qendror festiv për nder të bashkatdhetarëve tanë në sheshin Fehmi e Xhevë Lladrovci”, thuhet në njoftimin e komunës së Drenasit.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/lladrovci-kryetari-i-pare-qe-ua-hape-deren-mergimtareve/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.