Kultura

Shfaqet komedia satirike “Vëllezëri e interes”

Të shtunën e javës që vjen, më 17 qershor, në Winterthur jepet komedia satirike e Kristo Floçit, “Vëllezëri e interes”. Ajo është realizuar nga I.F.T.P. Zürich, nën regjinë e Adem Kicës.

Shfaqja mundësohet nga Ansambli “Trojet”, me seli në Winterthur.

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/shfaqet-komedia-satirike-vellezeri-e-interes/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.

 Info rreth ngjarjes

  • Data e fillimit17 Qershor 2017
  • Ora20:00
  • LokacioniWinterthur
  • Data e përfundimit9 Qershor 2017 - 22:00