Ëmbëlsira

Torte me fruta të thata

Torte me fruta të thata

 

Përbërësit:

• 2 filxhanë çaji fruta të thata,
• 3 filxhan çaji miell,
• 1 filxhan çaji sheqer,
• 1 filxhan çaji pana e freskët,
• 1 filxhan çaji gjalpë i zbutur,
• 5 vezë,
• 1 lugë kafe sodë,
• 40 ml rum.

Përgatitja:

Frutat e thata i vendosim në një tas dhe i spërkasim me rum. Rrahim veç të verdhat e vezëve me sheqer derisa të zbardhen dhe pa ndërprerë rrahjen, shtojmë pak nga pak miellin e përzier me sodën dhe e përziejmë butësisht derisa masa të bëhet e njëtrajtshme.
I rrahim të bardhat e vezëve dhe ia shtojmë masës së brumit. Në fund shtojmë frutat e thata të lyera me pak miell. Lyejmë tepsinë me gjalpë, hedhim brumin dhe e pjekim në furrën e ngrohur me 170 gradë për 45 minuta.

Ju bëftë mirë!

KUJDES ! TEKSTI YNË I KOPJUAR DO TË DENONCOHET DHE RAPORTOHET. PËRPOS NËSE...

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e albinfo.ch dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://www.albinfo.ch/torte-me-fruta-te-thata/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin. Redaksia e albinfo.ch.