Lajme

1478 infeksione të reja me koronavirus janë raportuar në Zvicër

Në 24 orët e fundit, 1478 infeksione të reja me koronavirus janë raportuar në Zyrën Federale të Shëndetit Publik (BAG) nga Zvicra dhe Principata e Lihtenshtajnit, transmeton albinfo.ch.

Numri i testeve të kryera është 27,347. BAG gjithashtu raporton 7 vdekje në lidhje me koronavirusin. 13 persona të tjerë u shtruan në spital.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI