Lajme

22,221 raste të reja me Covid në Zvicër

Në Zvicër aktualisht janë 1847 pacientë me koronavirus në spital, 200 prej tyre në njësinë e kujdesit intensiv (ICU), përcjell albinfo.ch.

Në përgjithësi, BAG raportoi 137 shtrime të reja në spital dhe 18 vdekje, në 24 orët e fundit. 77,719 teste për korona rezultuan në 22,221 raste të konfirmuara.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI