Lajme

2560 raste të reja me Covid në 72 orët e fundit në Zvicër

Në 72 orët e fundit, 2560 infeksione të reja me koronavirus janë raportuar në Zyrën Federale të Shëndetit Publik (FOPH) nga Zvicra dhe Principata e Lihtenshtajnit, transmeton albinfo.ch.

Numri i testeve të kryera është 62,822, ndërkohë që shkalla e pozitivitetit është 4.1 për qind.

BAG gjithashtu raporton 16 vdekje të reja në lidhje me koronavirusin. 83 persona shtesë u shtruan në spital. Vlera R është 1.06.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI