Lajme

3000 franga një natë në Cyrih, koncerti i kësaj këngëtareje shkakton rritje çmimesh

Më 9 dhe 10 korrik, këngëtarja Taylor Swift do të performojë në stadiumin Letzigrund në Cyrih. Kushdo që kërkon akomodim për të ndjekur koncertin, do të duhet të përgatitet për shpenzime të mëdha.

3000 franga kushton një natë pranë Letzi natën e 9 deri më 10 korrik. Apartamenti mund të rezervohet vetëm gjatë koncerteve dhe u flet drejtpërdrejt fansave në reklamë: “Gëzojeni koncertin e Taylor Swift live në Cyrih me një pamje të gjithë peizazhit nga apartamenti ynë i ri”. Sipas drejtuesit, koncerti mund të shihet nga ballkoni, transmeton albinfo.ch.

Hotele të rezervuara plotësisht në Cyrih

Sipas përshkrimit të apartamentit, është një pallat i ri me përmasa rreth 100 metra katrorë dhe ofron hapësirë ​​për tre të ftuar. Përfshihet gjithashtu një vend parkimi falas në vend. Meqenëse reklama është e re, ajo nuk ka ende asnjë koment nga të ftuarit.

Për rreth 1200 franga në natë mund të qëndroni pak më larg, pranë stacionit të tramvajit Grimselstrasse, shkruan 20minuten.

Në atë kohë, ju paguani afërsisht të njëjtën shumë për një dhomë hoteli, siç zbulon një vështrim në Booking. Shumë hotele tashmë janë rezervuar plotësisht. Kërkesa në rritje ka vënë re edhe Turizmi i Cyrihut.

“Shfaqjet e Taylor janë një nga pikat kryesore të vitit turistik 2024 në Cyrih”, tha Michael Müller, zëdhënës për Turizmin e Cyrihut, për SRF.