Lajme

37,992 raste të reja me Covid në Zvicër

BAG raporton 37,992 raste të reja me korona, gjatë 24 orëve të fundit

Në 24 orët e fundit, 37,992 infeksione të reja me koronavirus janë raportuar në Zyrën Federale të Shëndetit Publik (BAG) nga Zvicra dhe Principata e Lihtenshtajnit, njofton albinfo.ch.

Numri i testimeve të kryera është 111.906. BAG raporton gjithashtu 22 vdekje të reja në lidhje me virusin korona. 138 persona të tjerë u shtruan në spital.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI