Lajme

4,047 raste të reja në Austri gjatë 24 orëve

Austria thuajse çdo ditë ka numër relativisht të lartë të të prekurve me koronavirus, ani pse ditëve të fundit ka një ulje të konsiderueshme të rasteve me virus.  Sipas autoriteteve shëndetësore austriake, në raportin e fundit 24-orësh janë shënuar 4,047 infektime të reja, shkruan albinfo.ch.

Nga numri total, 279,708 persona kanë dalë të infektuar me koronavirus që nga fillimi i pandemisë.

Ndërkohë, autoritetet shëndetësore austriake kanë bërë të ditur se Austria ende ka infeksione të larta, pavarësisht kufizimeve dhe bëhet thirrje për kujdes dhe respektim të masave.

Duke qenë se shifra zyrtare, bazuar në numrin e personave që janë testuar, që në fillim ishin pozitivë në testin e bërë, dhe më pas janë rikuperuar, është ngritur, këtë e tregon edhe “Worldometers”, e cila publikon në kohë reale të dhëna nga koronavirusi, shkruan albinfo.ch.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI