Lajme

773 raste të reja në Zvicër, brenda 24 orëve të fundit

Në 24 orët e kaluara, 773 infeksione të reja me koronavirus janë raportuar në Zyrën Federale të Shëndetit Publik (BAG) nga Zvicra dhe Principata e Lihtenshtajnit, transmeton albinfo.ch.

Numri i testeve të kryera është 19,698.  FOPH raporton se nuk ka vdekje të reja në lidhje me koronavirusin, ndërkohë 15 persona shtesë u shtruan në spital.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI