Maqedonia

83 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

Sipas të dhënave të Institutit të Shëndetit Publik, Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut bën me dije se në 24 orët e fundit janë kryer 1.430 testime për Covid-19 dhe janë regjistruar gjithsej 83 raste të reja infektimi.

Shkup – 45, Manastir – 8, Berovë – 6, Resnjë – 4, Kumanovë dhe Gostivar nga 3, Prilep, Kërçovë, Shën Nikollë dhe Makedonska Kamenica nga 2, kurse në Tetovë, Kavadar, Ohër, Shtip, Gjevgjeli dhe Dibër nga 1.

Nga numri i përgjithshëm i rasteve pozitive, janë regjistruar 13 riinfeksione.

79 pacientë janë shëruar, ndërsa nuk është raportuar për asnjë vdekje në 24 orët e fundit.

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI