Futboll

Abrashi duhet të pauzojë një kohë të gjatë

Mediat sportive gjermane shkruajnë se klubi gjerman SC Freiburg duhet të luajë një kohë të gjatë pa dy lojtarët e saj titullarë: Amir Abrashi dhe Caleb Stanko, njofton albinfo.ch.

Kjo don të thotë se edhe Kombëtarja shqiptare e futbollit duhet të vuajë nga mungesa e motorit të mesfushës. Abrashi ka probleme me ligamentet në gju dhe pritet të operohet. Lëndimi i Abrashit ka ndodhur ndeshjen e fundit kundër Hertha BSC.