Maqedonia

Ahmeti: Nesër është ditë historike sa për shqiptarët, aq edhe për maqedonasit

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti, nëpërmjet nje videomesazhi ka folur për zgjedhjen e kryeministrit të parë shqiptar, duke theksuar se 28 janari i vitit 2024 do të jetë ditë historike jo vetëm për shqiptarët, por për të gjithë, përcjell albinfo.ch.

“E nesër, vëllezër dhe motra, nesër është ditë historike. Nesër, e diel, më 28 janar të motit 2024, zgjedhim Kryeministrin e parë shqiptar të RMV-së. Kjo ditë është historike sa për shqiptarët, aq edhe për maqedonasit, si dhe për të tjerët, sepse po bëhemi shtet dhe shoqëri e barabartë dhe po tejkalojmë të gjitha paragjykimet. Bashkarisht po ndërmarrim përgjegjësinë për t’i prirë vendit, krah për krah, bashkë për një Maqedoni europiane”, shtoi Ahmeti.