Lajme

Aksident i rëndë në kantonin Jura, të lënduarit u dërguan me helikopter në spital

Dy persona janë lënduar rëndë dhe janë dërguar për mjekim të menjëhershëm me helikopterë.

Të shtunën pasdite, dy persona morrën lëndime të rënda dhe u dërguan në spital me helikopterë.

Kjo pasi që të njëjtit shkaktuan një aksident të rëndë.

Policia e kantonit Jura ka njoftuar se vozitësi kishte humbur kontrollin e timonit deri sa po voziste shpejtë dhe kishin dalë jashtë rrugës.

Makina fillimisht u përplas me një argjinaturë. Në ndikim, ana e majtë e automjetit ishte ngritur në ajër,  ndërsa makina u përmbys disa herë.

Pas rrotullimit vetura u ndal pas 20 metrave.

Policia duhej të mbyllte pjesërisht zonën e rrugës derisa makina e aksidentuar të transportohej larg, përcjell Albinfo.ch.