Lajme

Angli: Piktorja shqiptare fiton dy çmime

Ajo është vlerësuar me çmime dhe trofe në evenimente artistike në Angli.

Piktorja shqiptare, Suela Pulaha Brown, jeton dhe zhvillon aktivitetin e saj në Mbretërinë e Bashkuar, transmeton albinfo.ch.

Po ashtu, ajo është vlerësuar me çmime dhe trofe në evenimente artistike në Angli.

Pikturat e saj u vlerësuan me dy çmime në ekspozitën artistike që organizohet nga Muzeu dhe Galeria e Artit e qytetit ku banon.

Brown, e njohur për portretin “Perla” të divës Tefta Tashko Koço dhe vlerësime të njëpasnjëshme si me çmime dhe trofe nëpër evenimente artistike në Angli, rikthehet sërish me artin e saj.

Mbas ekspozitës vetjake të korrikut 2021 në Angli, piktorja shqiptare rikthehet me artin e saj në një pjesëmarje të re në një prej evenimenteve më të rëndësishme artistike të jetës së qytetit ku banon në Angli. /Albinfo.ch


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI