Muzikë

Ansambli “Trojet”, koncert festiv për 28 Nëntorin, Ditën e Flamurit

28 Nëntori – Dita e Flamurit, është festa që bashkon shqiptarët anë e mbanë botës, është festa që shqiptarët i bën një.

Shumë të nderuar bashkatdhetarë, për nder të 28 Nëntorit, Ansambli i këngeve dhe valleve „TROJET“ Winterthur organizon program të pasur kulturor dhe artistik, këngë dhe valle që do të ju shoqërojne gjat gjithë mbrëmjes festive.

Këndojnë: Xhemail Murtishi, Gentjana Tafili, Flutur Bytyqi, Naim Selmani, Elmir Berisha instrumental me çifteli, si dhe Liridon Pervorfi instrumentist.

Gjithashtu ju informojmë se në këtë mbrëmje do të keni mundësinë të shijoni ushqime tradicionale!

I falënderojmë sponsorët tanë për mbështetjen e tyre, do të jemi gjithmonë mirënjohës për ndihmën e dhënë! Ansambli „TROJET“ është çelësi i ruajtjes së vlerava kulturore, artistike dhe i traditave tona, është ansambli që na mban të bashkuar.

Urime Festën e 28 Nëntorit të gjithë shqiptarëve kudo që jeni, mirupafshim!

Data: 26 Nëntor 2022

Ora: 19:00

Vendi: Hotel Zentrum Töss,  Rruga: ‪Zürcherstr.106,   8406 Winterthur‬

Ansambli „TROJET“  Winterthur Tel. 079 894 55 66 Tel. ‪078 890 63 86‬ E-mail;  [email protected] https://trojet.ch/