AUTOTECH

“Apple” planifikon të prodhojë iPad me çmime më të lira

Shfrytëzuesve të iPad Pro po iu pëlqen shumë formati që kanë pajisjet, performanca e lartë dhe Face ID – megjithatë, nuk po iu pëlqen që Apple ka vendosur të largojë Touch ID dhe pjesën e futjes së kabllos së kufjeve.

Në njoftimin që është bërë së fundmi, thuhet se iPad i ri do t’i ketë të dyja këto opsione, transmeton Telegrafi, përcjell albinfo.ch.

Touch ID dhe pjesa për lidhje me kufje do të jenë sërish në dispozicion në iPad të ri, ndërsa pritet të kthehen edhe të gjenerata re e iPad Pro.

Me kthimin e Touch ID, nënkupton se pjesa e poshtme regjistruese do të jetë sërish e trashë, andaj as pajisja nuk pritet të hollohet. Në të njëjtën kohë, pritet që edhe ekrani 9.7 inç të mbetet i njëjti.

Meqenëse Apple po konsideron se e ardhmja u përket tableteve si iPad, atëherë po planifikon t’i lansojë me çmime më të lira, por me opsione kualitative.