Lajme

Apple: Punonjësit duhet të marrin dozën përforcuese anti-COVID

Apple do t’u kërkojë punonjësve të shitjes me pakicë dhe të korporatave të vërtetojnë se kanë marrë dozën përforcuese COVID-19, raportoi The Verge të shtunën, duke cituar një e-mail të brendshëm.

Duke filluar nga 24 janari, punonjësit e pavaksinuar ose ata që nuk kanë dorëzuar prova të vaksinimit do të kenë nevojë për teste negative për të hyrë në vendet e punës në Apple, thuhet në raport.

Shumë kompani në SHBA kanë forcuar rregullat e tyre për COVID-19, duke detyruar vaksinimin dhe duke vonuar planet e kthimit në zyrë pasi varianti Omicron u përhap në të gjithë vendin, përcjell tutje albinfo.ch.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI