Lajme

Apple shtyn kthimin e punëtorëve në zyrë deri të paktën në janar

Apple po vonon kthimin në zyrat e korporatave deri në janar për shkak të rritjes së rasteve me COVID-19 dhe varianteve të reja, raportoi Bloomberg News, duke cituar një memorandum të stafit të dërguar të enjten.

Sipas mediave të huaja, stafi pritet të punojë në zyrë të paktën tre ditë në javë, me mundësi për punë në distancë të mërkurën dhe të premten, thuhet në memorandum, sipas Bloomberg.

Prodhuesi i iPhone i tha stafit se do të konfirmonte afatin kohor të rihapjes një muaj para se punonjësve t’u kërkohet të kthehen në zyrë, shton raporti.

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI