Shqipëria

Arrestohet shqiptari i burgosur para dy viteve në Zvicër

35 vjeçari, Antonio Bregu, është arrestuar nga policia e Fierit pasi po voziste veturën në gjendje të dehur. 

Policia në një pikë kontrolli ka ndaluar të dyshuarin dhe pas kontrollit në veturën e po të njëjtit ka gjetur dhe konfiskuar 70 mijë euro. 

35 vjeçari është nga Fieri, shkruajnë mediat shqiptare përcjell Albinfo.ch.

Sipas policisë, shumë e parave të gjrtura në veturën e 35 vjeçarit dyshohet se është bërë me veprimtari kriminale.

Gjithashtu Antonio Bregu sipas mediave shqitare ka qenë i dënuar në Itali dhe Zvicër për trafikim të lëndëve narkotike. 

Para dy viteve ka dalë nga burgu në Zvicër.