Lajme

Artistja shqiptare nga Parisi: Pikturat e mia janë një koleksion ndjenjash

"Piktura, fytyra e sinqertë e shpirtit"

Artistja shqiptare Marigona Ademi, jeton dhe ushtron profesionin e saj në Paris, Francë, transmeton albinfo.ch.

Ajo ka përfunduar studimet në Universitetin “Ecole normale superieure” në Paris dhe është mjaft e talentuar në artet vizuale.

Në një intervistë, piktorja e re tregon rreth angazhimeve artistike, kompozimeve dhe lidhjeve me vendlindjen.

“Pikturat e mia janë një koleksion ndjenjash dhe zakonisht imazhet që unë paraqes, janë imazhe të eksperiencave të mia”, – shprehet ajo.

May be an image of 1 person

No photo description available.

No photo description available.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI