Lajme

SHBA: Aurora Ajdini nominohet për çmimin “Master Teacher Award”

Aurora Ajdini, mësuesja shqiptare në SHBA, nominohet për çmimin “Master Teacher Award” në Chicago

Është bërë e ditur se Aurora Ajdini, mësuesja shqiptare në SHBA, nominohet për çmimin “Master Teacher Award” nga Shoqata e Mësuesve të Matematikës në Chicago. Aurora jeton dhe punon në Ilinois. Ajo është mësuese matematike në shkollën e mesme katolike “Leo”, transmeton albinfo.ch.

Shoqata “Albanian-American Women’s Association of Greater Chicago” në një postim në llogarinë në Facebook ka shkruar: “Urime për të mirën tonë, Aurora Ajdini, për nominimet e saj prestigjioze! Komuniteti i shkollës së mesme Leo është kaq me fat që ka një mësues të përkushtuar dhe të kujdesshëm si ju”. /Albinfo.ch


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI