Bota

Austriaku kryen masakër në Hungari

Sipas policisë vendore, të enjten në mbrëmje një austriak dyshohet se ka vrarë një person dhe ka plagosur tre të tjerë në Hungari. Pas kësaj, austriaku 57-vjeçar ka qëlluar veten, raportoi një zëdhënëse e policisë, njofton Albinfo.ch.

Viktima ishte babai i partneres së bashkëshortit. Gruaja dhe motra e saj u plagosën rëndë. Gjithashtu edhe nëna e saj është plagosur rëndë. Ngjarja e përgjakshme ndodhi në banesën e prindërve të partneres, në fshatin Kaptalanfa, në rrethinën e Veszpremit.

Sipas policisë, gruaja ishte kthyer në familjen e saj në Hungari, informon më tej Albinfo.ch. Pas një grindjeje me partnerin e tij dhe të afërmit e tyre, burri thuhet se ka hapur zjarrin. Policia po kryen hetimet për dyshimin për vrasje.