Kosova

Autorja shqiptare Jetlira Avdiaj pas promovimit të librit të saj i dhuron ato për bibliotekën në Cyrih

“Simfonia e fundit” e autores shqiptare Jetlira Avdiaj është promovuar në Cyrih.

Me këtë rast autorja ka dhuruar edhe bibliotekës shtatë libra falas.

Ajo ka falenderuaruar Lidhjen e Shqiptarëve në Botë dhe kryetarin z. Nazmi Jakurti si dhe Bibliotekën PBZ Pestalozzi me drejtoreshë znj. Suela Jargaqi, për organizimin, përcjellë albinfo.ch.

Në promovim ishin pjesëmarrës edhe Deputetja e Parlamentit të Kosovës, znj. Time Kadrijaj, Sekretari i Parë i Ambasadës së Shqipërisë në Bern, z. Valon Gashi, prifti don Marjani, bashkëshortja e heroit Agim Ramadani, znj. Shukrije Damadani, gazetarja Hava Kurti, aktivistë të diasporës, Dr. Ramadan Esati, Dr. Rexhep Leci, z. Isa Zeqiraj, ka treguar babai i Jetlirës, Bekim Avdiaj.

“Jetlirës i keni dhënë frymëzim të pakrahasueshëm që në rrugëtimin e letërsisë. Familjes sonë i keni bërë respekt të thellë me ardhjen tuaj, madje nga qindra kilometra larg”, shkruan ai, përcjellë albinfo.ch.