Lajme

BAG raporton 1846 raste të reja me Covid

Në 24 orët e fundit, 1846 infeksione të reja me koronavirus janë raportuar në Zyrën Federale të Shëndetit Publik (BAG) nga Zvicra dhe Principata e Lihtenshtajnit, transmeton albinfo.ch.

Numri i testimeve të kryera është 27.981.

BAG raporton gjithashtu 4 vdekje të reja në lidhje me koronavirusin. 45 persona të tjerë u shtruan në spital.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI