Lajme

BBC flet për këngëtaren shqiptare në SHBA, Ava Max

Është bërë e ditur se BBC i kushtoi një artikull këngëtares shqiptare në SHBA, Ava Max (Amanda Ava Koci), e cila sapo ka nxjerrë në treg albumin e saj debutues “Heaven and Hell”, transmeton albinfo.ch.

Në një intervistë për median britanike, Ava ka përshkruar përjetimet e ditës së parë të publikimit të albumit të saj në një kohë të pazakontë me sfidat e komunikimit virtual. Gjithashtu, ajo ka folur rreth familjes së saj shqiptare, që e ke cilësuar si mbështetjen kryesore në rrugëtimin e saj të suksesshëm artistik, transmeton tutje albinfo.ch.

Ava Max në ntervistë për BBC ka rrëfyer se si nisi pasioni i saj për muzikën dhe rrugëtimin e saj drejt suksesit që po përjeton momentalisht. Ava tregon se mamaja e saj ka ndjekur studimet për opera, por emigrimi e detyroi të hiqte dorë. /Albinfo.ch