Futboll

Berisha: Dua ta shijoj sezonin e rilindjes

I gatshëm të rikthehet kosovari

Valon Berisha shpreson ta ketë një sezon pozitiv në fanellën e Lazios, pas atij të errët që e pati. Lëndimet e kohëpaskohshme ia pamundësuan ta gjejë formën ideale në kampionatin italian, ku ishte transferuar nga Salzburgu.

Megjithatë, së fundmi mesfushori kosovar i është bashkuar ekipit të Lazios në përgatitje dhe po ushtron fort për t’u rikthyer si Valoni i dikurshëm. Futbollisti i lindur dhe rritur në Norvegji shpreson ta ketë një sezon pa lëndime dhe me formë të mirë, përcjell Albinfo.ch.