Futboll

Besart Berisha rikthehet në Australi

Sulmuesi nga Kosova, Besart Berisha, është rikthyer në kampionatin australian.

Pas aventurës njëvjeçare në Japoni, te skuadra Sanfrecce Hiroshima, Berisha tani është rikthyer në shtetin australian, përcjell albinfo.ch.

Ish-sulmuesi i Kombëtares së Shqipërisë dhe Përfaqësueses së Kosovës, Besart Bersiha, ka nisur aventurën e tij të re në Australi, duke firmosur me klubin e Western United.

34-vjeçari është prezantuar me skuadrën e tij të re dhe është gati të vazhdojë sërish në Asutrali.

Berisha që prej vitit 2011 është në Australinë e largët dhe ka luajtur më parë për Brisbane Roar dhe Melbourne Victory.