Ukraina

Bie çmimi i naftës pas takimit Rusi-Ukrainë

Raundi i ri i bisedimeve të paqes midis Rusisë dhe Ukrainës, i ndërmjetësuar nga Turqia, që ka nisur në Stamboll, ka bërë që të stabilizohen tregjet botërore.

Aktualisht një barel naftë e papërpunuar po tregtohet me 106 dollarë një rënie prej 6 dollarësh vetëm brenda një dite.

Kurse nafta e papërpunuar WTI po tregtohet në nivelin e 100 dollarëve.

 

 

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI