Lajme

Bilanci ditor në Zvicër, 1223 raste të reja me Covid

Në 24 orët e fundit, 1,223 infeksione të reja me koronavirus janë raportuar në Zyrën Federale të Shëndetit Publik (FOPH) nga Zvicra dhe Principata e Lihtenshtajnit, transmeton albinfo.ch.

Numri i testeve të kryera është 27,335, ndërsa shkalla e pozitivitetit është 4.5 përqind.

BAG raporton gjithashtu 7 vdekje të reja në lidhje me koronavirusin. 47 persona shtesë u shtruan në spital. /Albinfo.ch


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI