Lajme

Bukuroshja shqiptare u kurorëzua si mbretëresha e re e Sllovakisë në “Miss 2020”

Bukuroshja shqiptare Leona Novoberdaliu u kurorëzua mbrëmë me titullin Miss Sllovakia 2020, shkruan albinfo.ch.

Në finalen e Miss Sllovakia 2020 të mbajtur mbrëmë, më 14 gusht 2020 në DoubleTree nga Hilton, Sllovaki, Leona Novoberdaliu u kurorëzua mbretëresha e re. Ajo ia doli mbanë në finale dhe u kurorëzua nga Miss Sllovakia 2019 Frederika Kurtulíková, shkruan tutje albinfo.ch.

22-vjeçarja shqiptare Leona dha një shfaqje mahnitëse gjatë gjithë konkursit njëmbëdhjetë garues të tjerë për të fituar kurorën kombëtare. Leona tani do të përfaqësojë Sllovakinë në Miss World 2020. Ajo është një Ekonomiste dhe alumine e King’s College në Londër. Leona me siguri do të jetë një pretendente e fortë edhe në një fazë ndërkombëtare.

Dymbëdhjetë bukuroshet mahnitëse që filluan rrugëtimin e tyre së bashku në Miss Slovensko 2020 ishin Natália Vohláriková, Kristina Viglaska, Kristina Kramarova, Lucia Jesenska, Melanie Theresa, Ivana Zvaríková, Natalia Lopasovska, Leona Novoberdaliu, Vanessa Šabíková, Alexandra Sova. /Albinfo.ch.