Lajme

Burgoset një burrë pas ndjekjes së çmendur me nënën që ushqente fëmijën me gji

Një burrë që udhëhoqi policinë dhe rojet kufitare të Gjenevës në një ndjekje të egër me makinë nga Avusy në Bernex në dhjetor, ndërsa një grua ishte në ulësen e pasme duke ushqyer me gji një foshnjë, është burgosur.

50-vjeçari nga Vaud ishte tashmë i njohur për policinë dhe ka vuajtur dënimin me burg në të kaluarën për rrëmbim dhe vjedhje.

Ndjekja filloi menjëherë pasi ai kaloi kufirin dhe u urdhërua të ndalonte nga rojet si pjesë e një kontrolli rutinë, shkruajnë mediat zvicerane, përcjell albinfo.ch. Ai u largua me shpejtësi – por jo aq shpejt sa për të shmangur një shirit thumbimi të hedhur nga rojet, i cili shpërtheu një gomë.

Kur u ndalua, ai kishte disa targa false nga kantone të ndryshme dhe Francë, një thikë ilegale, kanabis dhe makina u zbulua më vonë se ishte vjedhur nëntorin e kaluar.

Ai është urdhëruar të qëndrojë në paraburgim përpara një gjyqi. Ai do t’i nënshtrohet edhe analizave psikiatrike.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI