Koronavirusi: çast pas çasti

Cyrih: Mbi gjysmë milioni të vaksinuar

Për muajt e fundit, kantoni i Cyrihut ka qenë një vaksinë e vonuar me një nga nivelet më të ngadalta në vend, por normat janë rritur kohët e fundit dhe tani çdokush mbi 16 vjeç mund të rezervojë një termin për vaksinë, shkruajnë mediat zvicerane, përcjell albinfo.ch.

Një tjetër 120,000 takime të tjera janë hapur dhe farmacive lokale u është dhënë vaksina e mjaftueshme për 30,000 të tjera.

Më shumë se gjysmë milioni kanë marrë një vaksinë dhe kantoni tani po vaksinon rreth 16,000 në ditë.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI