Lajme

Cyrih: Oficeri u shkarkua me të drejtë, gënjeu se ishte i sëmurë dhe shkoi në skijim

Policia kantonale e Cyrihut kishte të drejtë që shkarkoi një koleg, i cili i thirri të punës se ishte i sëmurë – dhe më pas vendosi të shkonte për ski.

Burri u kap në gënjeshtër teksa debatonte me stafin në resortin Lenk në kantonin e Bernës.

Në atë kohë ekzistonte një rregull për mbajtjen e maskës, por burri po refuzonte – duke argumentuar se ishte oficer policie, shkruajnë mediat zvicerane, përcjell albinfo.ch.

Më pas ai u ndalua nga policia e Bernës për shkak të mosmarrëveshjes.

Gjyqtarët vendosën se forca e Cyrihut kishte të drejtë për shkarkimin e oficerit dhe refuzuan kërkesën e tij për pagesë të prapambetur dhe një pagesë të tepricës prej 45,000 CHF.