Lajme

Distria Krasniqi synon medalje të artë edhe në Paris

Xhudistja e artë nga Lojërat Olimpike në Tokio, Distria Krasniqi, ka falënderuar të gjithë shqiptarët për mbështjetjen e këtij rrugëtimi, përcjell Albinfo.ch.

Krasniqi në fjalën e saj pas arritjes në atëdhe premtoi më shumë medalje të arta nga Parisi, njofton Klankosova.tv.

“Jam shumë mirënjohëse për këtë mikpritje kaq të ngrohtë. Ju falënderoj të gjithëve sidomos popullin shqiptar që na kanë përcjellë dhe mbështet gjatë gjithë kësaj kohe”.

“Do t’i gëzojmë këto medalje ndër vite dhe nga Parisi do të kthehemi me më shumë medalje të arta”, deklaroi Krasniqi./albinfo.ch/


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI