Lajme

Drita mposhti Inter Escaldes dhe kalon në finale të raundit para-kualifikues

Drita kalon në finale të raundit para-kualifikues të Ligës së Kampionëve

Fc Drita ka arritur të fitojë me rezultat 2-1 ndaj Inter Escaldes në ndeshjen e vlefshme para-kualifikuese të Ligës së Kampionëve. Ndeshja u zhvillua në Nyon të Zvicrës, transmeton albinfo.ch.

Tashmë kampioni i Kosovës ka kaluar në finale të raundit para-kualifikues të Ligës së Kampionëve pas fitores së ngushtë ndaj kampionit të Andorrës.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me dominim të Dritës, ku përveç rasteve shënoi edhe dy gola, kundrejt një të Inter Escaldes.

Goli i parë i ndeshjes erdhi pas 21 minutave lojë dhe ishte Xhevdet Shabani, i cili shënoi një supergol për epërsinë 1-0.

Kampioni i Andorrës arriti të kthehet në minutën e 29-të duke barazuar 1-1 me anë të Emili Garcia, ndërsa në minutat shtesë Hamdi Namani me një gol të bukur çoi Dritën në pushim me rezultat 2-1. /Albinfo.ch.

HT FC DRITA – Inter d’Escaldes 2:1‘22 Xhevdet Shabani‘45 Hamdi NamaniForca DRITA⚪️💙

Publiée par Drita FC sur Samedi 8 août 2020