Lajme

Dua Lipa, performancë elektrizuese e çmim në Brit Awards

Këngëtarja me prejardhje nga Kosova, Dua Lipa, hapi ceremoninë e ndarjes së çmimeve Brit Awards 2024 me performancën e këngës “Training Season”, këtë të shtunë.

Muajin e kaluar këngëtarja nisi edhe çmimet Grammy me një përzierje që përfshinte këngën, së bashku me “Dance the Night” dhe “Houdini”.

E mbështetur nga kërcimtarë dhe e veshur me një xhaketë lëkure të prerë dhe pantallona të shkurtra, këngëtarja publikoi këngën e saj për kërkimin e një partneri romantik që e merr atë “Sepse sezoni i stërvitjes ka mbaruar”.

Në fund të setit emocionues, Dua Lipa u ngrit në ajër nga disa akrobatë, para se të zbarkohej në skenë për të mbyllur këngën.

Lipa ishte nominuar për Artisten e Vitit dhe Këngën e Vitit për “Dance the Night”, dhe ajo mori çmimin Pop Act.

https://www.youtube.com/watch?v=uw2HeJaz5lQ

Lipa është në mes të publikimit të albumit të saj të tretë. Ajo lansoi këngën “Houdini” dhe “Training Season”, e cila mbërriti në shkurt pas shikimit të saj në Grammy.

“Ky rekord ndihet pak më i papërpunuar”, i tha ajo Rolling Stone, në pyetjen se çfarë të presësh me këtë album të ri. “Dua të kap thelbin e rinisë dhe lirisë, të argëtohem dhe thjesht t’i lë gjërat të ndodhin, qofshin ato të mira apo të këqija.”/Rolling Stone