Lajme

Dua Lipa nominohet për tri çmime prestigjioze në “Grammy Awards”

Është bërë e ditur se Dua Lipa, këngëtarja me famë botërore me origjinë shqiptare, vijon të marrë sukseset e albumit të saj të fundit “Future Nostalgia”, transmeton albinfo.ch.

Mediat rozë shkruajnë se ajo është nominuar në disa kategori të “Grammy Awards”, bashkë me Beyonce e Taylor Swift.

Këngëtarja e njohur është nominuar në tri çmime kryesore, “Regjistrimi muzikor më i mirë i vitit, “Kënga më e mirë e vitit” dhe “Albumi më i mirë i vitit”.

Së fundmi, Dua ka ndarë një fotografi në rrjete sociale, ku konfirmon se është shumë e lumtur që është rikthyer në skenën e “Grammy Awards”.

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI