Futboll

Dy ardhje “bombastike” të Kosovës në nëntor

Dy ardhje të reja janë premtuar gjatë ditës së sotme nga drejtuesit e FFK-së

Dy ardhje të reja janë premtuar gjatë ditës së sotme nga drejtuesit e Federatës së Futbollit të Kosovës në muajin nëntor.

Mediat në vend kanë filluar menjëherë hulumtimet, teksa mediumi “Gazeta Olle”, ka raportuar se bëhet fjallë për futbollistët Elvis Rexhbeçaj dhe Leon Dajaku.

Rexhbecaj: Luan te skuadra e Bundesligës gjermane, Wolfsburg. Pozita e tij është mesfushor defanziv ndërsa aktualisht vlen rreth 8 milionë euro.

21 vjeçari pritet të jetë goditje e madhe e Kosovës për duelet ndaj Çekisë dhe Anglisë. Dajaku: 18 vjeçari, luan në tri pozitat e mesfushës ofanzive raporton Gazeta Sheshi.

Aktualisht është pjesë e Bayern Munchen II, ku po shkëlqen me paraqitjet e tij. Futbollisti me prejardhje nga rajoni i Drenicës pritet të jetë poashtu një goditje e madhe te Kosova në repartin ofanziv percjell Albinfo.ch.