Lajme

Dy futbollistët shqiptarë shënuan gola në Zvicër

Në ndeshjen e mbrëmshme Aarau ka marrë një fitore të madhe ndaj lideri Grasshoppers, duke e mposhtur me rezultat 2-1 në kuadër të javës së 32-të në Challange League, përcjell albinfo.ch.

Pjesa e parë solli dy gola, nga të dy ekipet, duke përfunduar me barazim.

Golin e parë në këtë ndeshje e gjeti Liridon Balaj i Aaraut, në minutën e 58-të, ndërsa shifrat i barazoi Shkëlqim Demhasaj, në minutën e 74-të të ndeshjes për 1-1.

Mickael Almeida shënoi golin e fitore për Aaraun që mbeten në garë për vendin e dytë, kur kanë mbetur edhe katër xhiro.

Donat Rudhani dhe Milot Avdyli luajtën po ashtu për Aaraun, ndërsa te GC u paraqit Ermir Lenjani.

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI