Lajme

Dy të rinj shqiptarë kapen në flagrancë duke vjedhur

"Policia vuri re dy meshkuj që po përgatiteshin të dilnin nga shtëpia me çanta shpine". Të arrestuarit janë të rinj 16 dhe 19 vjeç nga Shqipëria

Dy të rinj në mbrëmjen e të premtes kishin hyrë në një dyqan në qytetin e vjetër të Bazelit për të vjedhur. Por ata nuk arritën të shkonin larg me prenë e tyre, shkruan 20minuten.ch

Kalimtarët kanë parë se dy persona po hynin në një dyqan në Spalenberg të Bazelit të premten, në orën 22:30. Policia e alarmuar ka rrethuar shpejt ndërtesën, thotë zëdhënësi i Policisë Kantonale, Peter Gill.

“Policia vuri re dy meshkuj që po përgatiteshin të dilnin nga shtëpia me çanta shpine”, transmeton albinfo.ch. Njëri prej tyre u arrestua menjëherë. Bashkëpunëtori i tij fillimisht iku në çati, por më vonë edhe ai u kap nga policia.

Sipas policisë së kantonit, të arrestuarit janë të rinj 16 dhe 19 vjeç nga Shqipëria. “Ata mbanin me vete mjete vjedhjeje dhe disa çanta shpine me sende të ndryshme të vjedhura”.