Kosova

Dy të vdekur dhe 89 raste të reja pozitive me COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se në 24 orët e fundit janë shënuar 89 raste të reja me koronavirus në Kosovë.

Sipas njoftimit nga MSH-ja, janë shënuar dy raste të vdekjes nga COVID-19.

Tutje, sipas njoftimit, thuhet se janë shëruar 302 persona.

Ndërsa, gjatë gjatë kësaj periudhe janë bërë 560 testime.