Shqipëria

Dy viktima dhe 974 raste me COVID-19 në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar të dhënat e 24 orëve të fundit në lidhje me situatën epidemiologjike të Covid në Shqipëri.

Dy persona kanë humbur jetën për shkak të infektimit me COVID.

Një 71-vjeçar nga Gjirokastra dhe një 75-vjeçare nga Tirana nuk arritën ta fitonin betejën me sëmundjen.

Ndërsa, numri i të infektuarve mbetet i lartë. Nga 2,100 testime të kryera kanë rezultuar pozitivë 974 qytetarë.

Aktualisht, në gjithë vendin janë 5,332 qytetarë aktivë me Covid. Në spitalin COVID3 po marrin trajtim 29 pacientë.

416 qytetarë janë shëruar në 24 orët e fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 276,889 që nga fillimi i epidemisë.