Futboll

Edhe Manchester Unitedi interesohet për Elseit Hysajn

Pas Juventusit dhe Atletico Madridit, një tjetër klub i madh është i interesuar për Elseid Hysajn e Napolit.

Sky Sport Italia raporton se Manchester Unitedi e ka kontaktuar Napolit për të nisur bisedimit për transferimin e mbrojtësit shqiptar, transmeton albinfo.ch.

Shifrat nuk janë bërë të ditura, por largimi i Hysajt nga Napoli duket punë e kryer, pasi një gjë të tillë e ka bërë të ditur vetë futbollisti i Kombëtares Shqiptare, i cili ka thënë se koha në Napoli ka përfunduar.

Që nga ardhja e Carlo Ancelottit te Napoli, Hysaj nuk e ka pasur vendin e sigurt dhe në shumicën e ndeshjeve ka qenë në bankën e rezervistëve.