Kosova

Edhe një medaliste botërore nga Kosova në sportin e xhudos

Erza në luftën për të bronztën mundi Ariana Toro Soler të Spanjës, kategoria -52 kilogramë.

Erza Muminoviq ka fituar medaljen e bronztë të botës në Kampionatin Botëror të Juniorëve (U-21), që po mbahet në Olbia të Italisë, njofton Komiteti Olimpik i Kosovës, transmeton Albinfo.ch.

Në përgjithësi, xhudistja kosovare fitoi katër luftëra, ndërsa raundin e parë e kishte kaluar pa luftë.

Humbjen e vetme e pësoi në gjysmëfinale.

KOK përgëzon suksesin madhështor të Erzës dhe gjithë komunitetit të xhudos.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI